NF International Trails ble starten på en eventyrlig reise


NF International Trails ble starten på en eventyrlig reise
Årets utgave av NF International Trials banker på døren fra Alta i nord til Kristiansand i sør med kvalitetstrening ledet av portugisiske spillerutviklere med trenerbakgrunn fra Sporting CP, SL Benfica og andre toppakademi i Portugal.
NF International Trials er en camp for spillere i alderen 9 til 16 år gamle, som har over 30 destinasjoner å velge mellom i Skandinavia.
I hver av alderskategoriene 2010-2013 kåres en eller to deltakere til «Player of the camp». Disse får tilbud om gratis deltakelse til NF Qualification Camp i Danmark.
Nikolay Lisø fra Kristiansand har vært en del av NF Academys treningsprogram de siste tre årene, og ble sendt videre fra NF International Trials til Danmark i både 2024 og 2025.
Den ivrige unggutten er en av flere tusen som igjen står klare med fotballskoa på i sommer.
Dette var en enorm motivasjon, og ga meg muligheten til å trene sammen med de beste spillerne i NF Academy – systemet i Norge, Sverige og Danmark. Disse samlingene i Danmark er nok høydepunktet for meg så langt, og målet er jo selvsagt å få komme videre til Sporting, sier Nikolay Lisø innledningsvis.
LES OGSÅ: NF Academy 2026 Eventkalender i Norge
Starten på noe godt
NF Academy er den portugisiske storklubben Sportings forlengende arm i Skandinavia. Deres erfarne speidernettverk følger godt med på det som skjer på turneringer og program.
De er også representert under NF Qualification Camp i Danmark, der enkelte spillere vil bli utvalgt til et treningsopphold hos et av verdens beste akademi, Sporting CP.
Under NF International Trials har trenerne har også muligheten til å dele ut wild cards fra hvert arrangement, der de føler det er flere spillere som fortjener en mulighet til å vise seg fram i Danmark på slutten av sommeren.
Det populære spillerutviklingstiltaket åpner dører til både nasjonale og internasjonale muligheter. For noen er det også veien til å leve ut proff-drømmen i Portugal.
Nikolay Lisø har vært med på både Riga cup og Costa Daurada tidligere i år. Flere program er til vurdering, der det passer inn i kalenderen ved siden av aktiviteten i treningshverdagen hjemme.
Det å være en del av Norges største akademi har utgjort en forskjell for Lisø.
NF Academy ble starten på noe svært bra. Trenerteamet har gitt meg en helt ny treningshverdag. Det er enormt høy kvalitet på de som har fulgt meg opp de siste årene. Samlinger og turneringer sammen med gode spillere har gjort at min egen utvikling som spiller har økt betraktelig.
Her er det tett oppfølging med stor faglig kompetanse som gir både motivasjon og stor glede i treningshverdagen, sier unggutten, som også har vært en del av Team Training-programmet.
For de yngre deltakerne under NF International Trials fra 9 til 12 år, som ikke er med i Player of the Camp-kåringen, har muligheten til å kvalifisere seg til nettopp Team Training. Det mest populære programmet til NF Academy, som passer ypperlig i kombinasjon med aktivitet i egen klubb.




Sterkere og bedre
Takket være hard egeninnsats, treningshverdagen hjemme i egen klubb, og framgangen gjennom NF Academys program og internasjonale turneringer, skal han også være med på NF High Performance i Portugal i sommer.
Dette er en elitetreningsleir for spillere som ønsker å ta det neste steget, der kvalitetstrening og kamper mot portugisiske akademilag blant annet står på programmet som strekker seg over 10 dager nord for Lisboa.
NF International Trials forbedrer spillernes ferdigheter og forståelse av spillet. NF Academys hovedmål er å gi alle spillere en utviklende og sosial treningsopplevelse med verdifull læring som de kan ta med seg tilbake til sin treningshverdag for å ta nye steg i sin utvikling.
Trenerne som Nikolay har møtt i NF Academy-systemet har virkelig tatt godt vare på han, og gitt han en enorm selvtillit – ikke minst med at han har fått være kaptein på de turneringer han har deltatt på.
Og som far til Nikolay må jeg også si at jeg er imponert over den tryggheten som man får av disse trenerne som han har fått møte på NF – de bryr seg virkelig om Nikolay, og om de spillerne som de trener sammen med han, sier pappa Ken Roger Lisø
Øktene, som er ledet av erfarne og godt skolerte portugisiske spillerutviklere, har som mål å gi utvikling samt skape motivasjon og inspirasjon for å ta det neste steget.
NF Academys program passer fint inn i treningshverdagen min. Aktiviteten her har absolutt bidratt til å heve nivået på egentrening og utvikling i kamp og trening med klubblaget.
De treningstimer og kamptrening som jeg har fått gjennom NF Academy har bidratt til at jeg er blitt sterkere mentalt og fysisk, og en mye bedre spiller for eget klubblag, sier Lisø.
LES OGSÅ: NF International Trials 2026
Jager drømmen
Det å være en del av NF Academy gir muligheter til både kvalitetstrening ved siden av aktivitet i egen klubb, samt å få internasjonale referanser og inspirasjon til å jobbe enda hardere for å nå målet.
Vi er en bidragsyter til spillerutviklingen i Norge, der spillerne får nyte godt av den portugisiske tilnærmingen til spillet. NF International Trials er et program som gir deltakerne både utvikling og nye impulser til treningshverdagen hjemme. Det gir også muligheter til å bli tatt ut videre til våre andre program og internasjonale turneringslag.
Noen av de vil også få en drømmeuke i akademiet til Sporting. Der de får sjansen til å vise seg fram, sier hovedtrener i NF Academy Rodrigo Silva om det som blir sommerens store høydepunkt ved siden av fotball-VM.
NF Academy bruker også NF International Trials til å kartlegge spilleres ønske om å delta på andre nasjonale og internasjonale programmer som Team Training, treningsleir og turneringslag. Alle aktiviteter spillerne må kvalifisere seg til ut fra sitt nivå.
For Nikolay følger treningshverdagen i egen klubb og ekstratiltakene med NF Academy en felles rød tråd med et mål langt der framme.
På kort sikt er det å bli en bedre spiller for hver dag som går. Med de tilbakemeldingene og forbedringspunkter som NF Academy har gitt er veien videre godt planlagt.
Målet er selvsagt å bli proff og kunne leve av fotballen. Det er de store ligaene som er drømmen, og som en del av NF Academy føler jeg virkelig at den kan bli til virkelighet, avslutter Nikolay Lisø.
LES OGSÅ: NF International Trials 2026


KOMMENDE NF ARRANGEMENTER
NF LOCAL PROGRAMMER
| Dato | Program | Land | Sted | Aldersgrupper | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 - 25 Mai 2026 | NF Weekend Training | Norge | Hamar | 2012-2017 | |||
| 24 - 25 Mai 2026 | NF Weekend Training | Norge | Vestfold | 2012-2017 | |||
| 30 - 31 Mai 2026 | NF Weekend Training | Norge | Oslo | 2012-2017 | |||
| 05 - 07 Jun 2026 | NF International Trials | Norge | Lofoten | 2012-2017 | |||
| 26 - 28 Jun 2026 | NF International Trials | Norge | Kristiansand | 2010-2017 | |||
| 26 - 28 Jun 2026 | NF International Trials | Norge | Østfold | 2012-2017 | |||
| 29 Jun - 01 Jul 2026 | NF International Trials | Norge | Hamar | 2012-2017 | |||
| 29 Jun - 01 Jul 2026 | NF International Trials | Norge | Vestfold | 2012-2017 | |||
| 03 - 05 Jul 2026 | NF International Trials | Norge | Oslo | 2010-2017 | |||
| 07 - 09 Jul 2026 | NF International Trials | Norge | Trøndelag | 2010-2017 | |||
Sjekk den komplette Eventkalender her.
KONTAKT OSS FOR MER INFORMASJON OM VÅRE TRENINGSPROGRAM
* Disse feltene er obligatoriske.