Landslagsspillere i NF Academy program

Landslagsspillere i NF Academy program

Landslagsspillere i NF Academy program
Gjennom de siste fire årene har NF Academy jobbet med totalt tretten spillere i sine program som nå er på aldersbestemte landslag. NF Academy har bygd en modell der spillere kan melde seg på fotballcamper og treningsleirer i flere byer og steder i Norge.
Allerede nå i høstferien vil spillere kunne melde seg på NF Autumn Training i Bergen, Ålesund, Asker, Stavanger, Haugesund eller Os. Fra disse arrangementene vil de største talentene få internasjonale muligheter gjennom å bli invitert på treningsleirer , elitecuper eller hospitering med noen av de beste akademiene i Europa.
Se oversikt over landslagsspillere nederst på siden.

Inspirasjon til økt kvalitet i treningshverdagen
U16-landslagskapteinen til Norge har vært med på flere av NF Academy sine program. Noe av det han trekker frem som nyttig er nettopp det at man kan hente inspirasjon fra spillerutviklere med bakgrunn fra noen av de beste akademiene i verden.
– Det er høyt nivå på treningene, og øvelser jeg ikke har vært med på før. Jeg har lært mye nytt, som jeg tar med meg hjem igjen til treningshverdagen i Norge, sier Dylan Ryan Murugesapillai.
LES OGSÅ: 5 ting som gjør NF Academy annerledes
– Øker sannsynlighetene for landslagsspill
Gonçalo Nunes startet i jobben som akademisjef for internasjonale program hos NF Academy høsten 2018. Nunes kommer fra en lederstilling for internasjonalt området i SL Benfica sitt akademi, og har vært en del av akademiet som de siste årene har fått frem toppspillere slik som Bernardo Silva (Manchester City), Renato Sanches (Bayern Munchen) og Victor Lindelöf (Manchester United).
Han er ikke i tvil om at NF Academy sine program øker sannsynlighetene for at talentfulle spillere blir tatt opp på krets- eller aldersbestemte landslag.
– Spillere må lære seg å bli trygge i en ny spillergruppe med flere nasjonaliteter der nivået normalt er høyere enn i hjemklubben. Man møter nye lag som holder høyt internasjonalt nivå og må forholde seg til trenere med en annen tilnærming til spillet. Vi gir med andre ord læring i å gjøre spillere mer tilpasningsdyktige til nye miljø. Det er åpenbart at om man har disse erfaringene stiller man sterkere på regionale og nasjonale uttakssamlinger.
I oversikten under finner du arrangement i høstferien der lærelystne spillere kan melde seg på. Ved gjennomføring av NF Autumn Training har vi et spesielt sterkt fokus på å forberede spillere til vinterens krets- og sone-uttak.
Kommende NF Autumn Training samlinger
Sjekk den komplette Eventkalender her.
Oversikt landslagsspillere som har deltatt på NF Elite Selection
-
Sixten Abrahamsen Oppsal IL
Norge, 2003
-
-
Benjamin Bygnes
Club FK Haugesund, Norge, 2004
-
Dylan Ryan Murugesapillai Lillestrøm SK
Norge, 2004
-
Filip Melbin AB
Danmark, 2003
-
Kristian Arnstad Stabæk
Norge, 2003
-
-
Andreas Haug Oppsal
Norge, 2003
-
Fredrik Oppegård PSV
Danmark, 2002
-
Oscar Fuglsang Silkeborg
Danmark, 2002
-
Lucas Kåhed IFK Gøteborg
Sverige, 2002
-
Jeg er interessert og vil høre mer
Send oss en kort melding med informasjon om spilleren sin bakgrunn og program dere er interessert i. Vi følger dere opp med mer informasjon og om ønskelig setter vi opp et raskt telefonmøte med en av våre trenere for å gi rådgivning.
* Disse feltene er obligatoriske.
SISTE NYTT
FINN ARRANGEMENT
- Velg et alternativ – Du vil automatisk bli videresendt til egen side med ditt valg. -