Det perfekte programmet for de som vil det lille ekstra

 In Generelle nyheter
Postet på: 17/10/2024
nfacademy-norge-1200x600
nfacademy-norge-600x600

Det perfekte programmet for de som vil det lille ekstra

Team Training er det mest populære programmet til Norges største akademi, og passer ypperlig i kombinasjon med aktivitet i egen klubb.

Dette er programmet som gir de ivrigste spillerne født 2008 til 2015 et ypperlig tilbud, som et supplement til annen aktivitet på en årstid det tradisjonelt skjer lite for de yngre klubblagene.

Team Training starter når den norske kampsesongen er på hell, og avsluttes et stykke ut i den tradisjonelle sesongoppkjøringen i Norge.

Det er et flott supplement til alt det gode som skjer i klubben min. NF Academys program har gode spillere og flinke trenere. Jeg ser fram til å bli bedre kjent med portugisiske trenere, som er flinke til vise øvelser og lære bort. Dette er også øvelser vi ikke har ellers i treningshverdagen, sier Oliver Spehar.

Flere veier

KFUM-spilleren er godt fornøyd med tilbudet i egen klubb, men liker også utfordrende treninger i NF Academy for å utvikle seg både teknisk og taktisk.

Den røde tråden er å lære spillet ved å spille det. Noe som også er mantraet til et av verdens mest anerkjennende akademi i Lisboa. Fra samme lest som utviklet Ronaldo, kommer store deler av metodologien trenerne tar med seg inn i øktene til NF Academy.

Norges største akademi er da også Sportings forlengende arm i Skandinavia.

Programmene passer både for de som har målsetninger om profesjonell fotball, eller for de som bare ønsker å ha det gøy med favorittidretten sin. Gjennom tiltakene holdes flere motiverte for å jobbe med å bli best mulig – lengst mulig i sine egne klubber.

Spillerutviklingen i Norge er på vei rett vei. Der er vi en bidragsyter for å hjelpe spillerne med å lykkes. Uansett er ikke god teknikk alt, for det handler også om å utvikle den taktiske forståelsen av spillet. Det er små detaljer som kan utgjøre den store forskjellen, sier hovedtrener Rodrigo Silva.

Oliver ser fram til Team Training, som starter i Oslo og Vestfold i oktober. 2013-spilleren har vært med på Individuell Training og Weekend Training tidligere.

Jeg gleder meg til nye utfordringer, gode øvelser, annerledes treninger, og bli kjent med nye spillere fra hele Norge, avslutter Oliver.

Han er i den nest yngste gruppen spillere, som har NF Academy som en arena for å skape relasjoner på tvers av klubber både på og utenfor banen. I tillegg til at man trener med høy kvalitet og intensitet, med mål om å utvikle egne ferdigheter inn mot klubblaget sitt.

For spillere i ungdomsfotballen er Team Training et optimalt tiltak rettet inn mot forberedelser til sone- og kretsuttak. Spillerne kan også kvalifisere seg til en plass på NF Academys internasjonale lag.

nfacademy-norge-600x600_01
nfacademy-norge-600x600_02

Spillerutvikling

Påmeldingen til Team Training er åpen for alle uansett adresse på norgeskartet. Selve programmet er komprimert ned til intensive samlinger med treninger og kamp i helger.

Fokuset er spillerutvikling også i dette programmet, som ellers i alt NF Academy står for. Det gjelder også keeperrollen, der akademiet har knyttet til seg både norske og internasjonale ressurser.

Keeperne får muligheten til å jobbe spesifikt med basisferdigheter, og med ting de normalt ikke får trent på før de kommer til ungdomsfotballen, sier Zdravko Spehar.

Han har selv spillerbakgrunn fra norsk toppfotball, og jobber som keepertrener i det daglige for NF Academy og bidrar så mye som han kan som frivillig trener og keepertrener for to årganger i KFUM.

Det er svært viktig med tett oppfølging av keeperne. Utespillere får ofte alltid mer oppmerksomhet, og det er ikke satt av ressurser og kompetanse i mange klubber lokalt på mindre steder eller i store byer, sier Spehar.

Bakgrunnen til de portugisiske trenerne er fra noen av verdens mest anerkjente akademier.

Unge norske spillere har et stort potensiale, men de trenger mer og bedre trening tidligere enn de har fått fram til nå. Vi er ikke så opptatt av resultater i kamper, men mer hvordan spillerne løser oppgavene de får.

Derfor mener jeg Team Training er et av de mest spennende og komplette programmene vi har, avslutter hovedtrener Rodrigo Silva.

KOMMENDE NF ARRANGEMENTER

NF TEAM TRAINING

Dato Program Land Sted Aldersgrupper
fra Feb til 23 Mar 2025 NF Team Training Norge Stavanger 2010-2015
fra Feb til 30 Mar 2025 NF Team Training Norge Oslo 2011-2015
fra Okt til 07 Dec 2025 NF Team Training Selection Oslo Autumn 25 Norge Oslo 2013-2016
fra Okt til 14 Dec 2025 NF Team Training Selection Oslo Autumn 25 Norge Oslo 2009-2013


NF INDIVIDUAL TRAINING

Dato Program Land Sted Aldersgrupper
Pågår til 23 Apr 2025 NF individual Training Player Norge Vallhall 2011-2016
Pågår til 26 Apr 2025 NF Individual Training Player Norge Bærum 2011-2016


NF LOCAL PROGRAMMER

Dato Program Land Sted Aldersgrupper
20 - 21 Feb 2025 NF Indoor Training Norge Oslo 2012-2017
01 - 02 Mar 2025 NF Indoor Training Norge Namsos 2010-2017
01 - 02 Mai 2025 NF Weekend Training Norge Rogaland 2010-2017
01 - 02 Mai 2025 NF Weekend Training Norge Trondheim 2010-2017
03 - 04 Mai 2025 NF Weekend Training Norge Kristiansand 2010-2017
03 - 04 Mai 2025 NF Weekend Training Norge Oslo 2010-2017
29 - 30 Mai 2025 NF Weekend Training Norge Ålesund 2010-2017
29 - 30 Mai 2025 NF Weekend Training Norge Vestfold 2010-2017
06 - 08 Jun 2025 NF International Trials Norge Lofoten 2009-2016
27 - 29 Jun 2025 NF International Trials Norge Moss 2009-2016


Sjekk den komplette Eventkalender her.

KONTAKT OSS FOR MER INFORMASJON OM VÅRE TRENINGSPROGRAM


Lær mer om vår bruk av informasjonskapsler: Cookies | Personvern


* Disse feltene er obligatoriske.

Begynn å skrive og trykk Enter for å søke